Επιτυχόντες  2009

ΣΑΚΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΗΛΕΚ/ΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛ. ΕΜΠ
ΚΑΡΠΑΘΙΟΥ ΧΑΡΙΤΩΝΑΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΝΙΚΛΑΝΟΒΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΜΙΧΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΤΣΑΡΠΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΡΑΚΗΣ
ΦΛΩΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓΡΟΝ. ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
ΝΟΜΙΚΟΥ ΡΑΝΙΑ ΔΙΟΙΚ. ΕΠΙΣΤ. ΤΕΧΝ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΤΣΑΦΟΣ ΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΣΙΛΙΜΙΓΚΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΜΗΧΑΝ. & ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧ. ΠΑΤΡΑΣ
ΛΑΒΔΑ ΒΑΣΙΑ ΧΡΗΜΑΤΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ & ΤΡΑΠΕΖ. ΔΙΟΙΚ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΠΩΝΗΣ ΜΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΑΞΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΟΙΚΟΝ. ΕΠΙΣΤ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ
ΑΡΜΕΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ
ΤΖΕΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΗΝΑΣ
ΚΥΡΓΙΩΡΓΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΣΜΥΝ
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΦΙΛΟΣ. ΠΑΙΔΑΓ. & ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΙΜΟΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
ΜΟΥΡΚΟΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
ΜΟΣΧΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
ΓΚΕΛΕΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΔΑΝΑΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
ΨΩΜΑΣ ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΓΑΣΠΑΡΗ-ΚΑΚΑΡΗ ΣΤΕΛΛΑ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΛΩΓΟΥ ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΧΙΩΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΑΠΝΑ ΑΛΕΞΙΑ ΦΙΛΟΣ. ΠΑΙΔΑΓ. & ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΘΑΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΡΥΚΤΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΒΟΥΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΜΕΤΑΞΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΧΑΛΒΑΝΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΜΟΘΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΑΥΠΗΓΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΒΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΑΤΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΑΝΕΣΤΗ ΣΟΝΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΑΥΡΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΜΟΥΡΚΟΚΩΣΤΑΣ ΤΑΣΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΚΑΛΟΓΡΗΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΖΕΡΒΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΣΑΜΑΚΟΒΙΤΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΜΩΡΑΙΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝ. ΑΙΓΑΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΕΧΝΟΛ. ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΠΑΛΕΤΣΟΥ ΣΤΑΥΡΙΝΑ ΟΠΤΙΚΗΣ & ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΟΠΤΙΚΗΣ & ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ & ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
ΝΟΜΙΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΟΡΓ. & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΠΕΛ/ΣΟΥ
ΦΩΤΕΙΝΑΤΟΥ ΔΑΦΝΗ ΠΡΟΣΤ. & ΣΥΝΤΗΡ. ΠΟΛ. ΚΛΗΡ. ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

 

 

 

                 
 
ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ
(ασκήσεις της Τράπεζας Θεμάτων
απο το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής
Πολιτικής σε όλα τα μαθήματα)
 
Εισαγωγικές 2016:  
ΠΡΩΤΗ στην Κτηνιατρική
Μπράβο Κατερίνα!
 
Ανθολογία Αρχαίας
Ελληνικής Γραμματείας
εξαιρετικός ιστότοπος με ποιητικά και πεζά κείμενα των αρχαϊκών και κλασικών χρόνων υπο την αιγίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου
 
Επιτυχίες των μαθητών μας
στους Διαγωνισμούς
της ΕΜΕ και της ΕΕΦ 2015
 
                 
 
2012: ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ
ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ!

Κατσούλας Πέτρος 19.901     
Σακαρίδης Μάνος  19.768     
Παρασκευόπουλος Ορ.19.190
 
Η ΦΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ 
(μια περιήγηγη στο διαδίκτυο
με άρθρα και μελέτες Φυσικής)
 
ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ
σε όλα τα τμήματα ΑΕΙ και ΤΕΙ τα προηγούμενα χρόνια σε φθίνουσα
αλλά και σε αλφαβητική σειρά
.
 
ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΑΕΙ & ΤΕΙ
(διδασκόμενα μαθήματα,
επαγγελματικές προοπτικές
και μεταπτυχικά)
 
                 
 
mousa.gr:
πολύ καλός ιστότοπος για την Αρχαία Ελληνική Φιλοσοφία με κατατοπιστικά βιογραφικά σημειώματα κατά περιοχή και φιλοσοφική σχολή.
 
2012:
Ο Μάνος στην
Ολυμπιάδα της Φυσικής!
 
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ:  
πληροφορίες για  όποιο τμήμα
ΑΕΙ ή ΤΕΙ ενδιαφέρεστε!   (mysep.gr)
 
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ
ΣΤΟ YOUTUBE
 
(βίντεομαθήματα στην ύλη
των σχολικών βιβλίων)
 
                 

 

ιστορίες επιτυχίας !


   


έφηβοι και διαδίκτυο
μια συνοπτική παρουσίαση
ενός "καυτού" προβλήματος

 
   


Συνήθειες και
τεχνικές μελέτης

(οι καλύτερες και οι χειρότερες)

 
   
9 μικρές συμβουλές
για καλύτερο διάβασμα!

(όχι οτι  δεν τα ξέρεις ήδη, αλλά ας τα ξαναπούμε)

LINKS