Επιτυχόντες 2017

ΓΑΤΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ
ΜΑΝΔΑΡΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ
ΚΟΥΡΑΚΟΥ ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 
ΦΡΑΓΚΟΣ  ΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΝΟΜΩΝ & ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΕΛΗ  ΜΑΤΙΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΤΙΤΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ  ΜΑΝΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
ΒΑΡΣΟΣ  ΕΥΡΥΣΘΕΝΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 
ΠΡΕΝΤΖΑΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ  ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ & ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ
ΦΑΛΑΓΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 
ΜΙΧΑΛΟΜΙΧΕΛΑΚΗ ΜΥΡΤΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 
ΙΝΤΖΕΛΕΡ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 
ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ  ΝΙΚΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 
ΠΑΠΠΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ 
ΒΟΥΛΓΑΡΗ  ΕΙΡΗΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΧΗΜΕΙΑΣ
ΓΑΒΑΛΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ  ΡΑΦΑΕΛΛΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΣΚΛΗΡΟΣ  ΣΤΑΘΗΣ.  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ
ΚΟΦΦΑ  ΑΡΓΥΡΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
ΠΑΟΥΡΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ  ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΙΧΘΥΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΥΔΑΤΙΝΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΙΑΣΩΝ  ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΛΙΚΩΝ 
ΝΤΟΡΒΑΣ  ΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ 
ΑΡΑΒΑΝΗΣ ΟΥΜΠΕΡΤΟ
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ 
ΑΡΜΑΟΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ 
ΑΡΦΑΝΗ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ 
ΓΚΟΥΡΑΙ  ΓΙΟΓΚΕΡΤΑ ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ 
ΓΩΓΟΥ  ΕΥΔΟΚΙΑ  ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΤΩΝ 
ΔΑΒΙΤΟΥ  ΑΡΤΕΜΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ 
ΚΥΡΙΤΣΑΚΑΣ  ΝΙΚΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ 
ΛΑΓΟΣ  ΜΑΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ 
ΛΑΖΑΡΗ  ΕΛΕΝΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ 
ΜΠΑΡΛΑΜΠΑ  ΓΕΩΡΓΙΑ  ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ 
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ 
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ  ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΝΙΚΟΣ ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ 
ΠΕΛΕΚΑΝΟΥ  ΦΑΙΔΡΑ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
ΣΩΠΑΚΗ  ΕΛΕΝΑ ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ 
ΤΣΙΓΚΑΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 
ΤΣΟΠΑΝΑ  ΠΕΤΡΟΥΛΑ  ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ & ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑ
ΧΑΠΑΛΟΓΛΟΥ  ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΟΙΚΟΛΟΓΙΑΣ
ΧΑΤΖΗΤΣΟΜΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΤΩΝ 
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ

 

 

 

 

                 
 
ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ
(ασκήσεις της Τράπεζας Θεμάτων
απο το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής
Πολιτικής σε όλα τα μαθήματα)
 
Εισαγωγικές 2016:  
ΠΡΩΤΗ στην Κτηνιατρική
Μπράβο Κατερίνα!
 
Ανθολογία Αρχαίας
Ελληνικής Γραμματείας
εξαιρετικός ιστότοπος με ποιητικά και πεζά κείμενα των αρχαϊκών και κλασικών χρόνων υπο την αιγίδα του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου
 
Επιτυχίες των μαθητών μας
στους Διαγωνισμούς
της ΕΜΕ και της ΕΕΦ 2015
 
                 
 
2012: ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ
ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ!

Κατσούλας Πέτρος 19.901     
Σακαρίδης Μάνος  19.768     
Παρασκευόπουλος Ορ.19.190
 
Η ΦΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ 
(μια περιήγηγη στο διαδίκτυο
με άρθρα και μελέτες Φυσικής)
 
ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ
σε όλα τα τμήματα ΑΕΙ και ΤΕΙ τα προηγούμενα χρόνια σε φθίνουσα
αλλά και σε αλφαβητική σειρά
.
 
ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΑΕΙ & ΤΕΙ
(διδασκόμενα μαθήματα,
επαγγελματικές προοπτικές
και μεταπτυχικά)
 
                 
 
mousa.gr:
πολύ καλός ιστότοπος για την Αρχαία Ελληνική Φιλοσοφία με κατατοπιστικά βιογραφικά σημειώματα κατά περιοχή και φιλοσοφική σχολή.
 
2012:
Ο Μάνος στην
Ολυμπιάδα της Φυσικής!
 
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ:  
πληροφορίες για  όποιο τμήμα
ΑΕΙ ή ΤΕΙ ενδιαφέρεστε!   (mysep.gr)
 
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ
ΣΤΟ YOUTUBE
 
(βίντεομαθήματα στην ύλη
των σχολικών βιβλίων)
 
                 

 

ιστορίες επιτυχίας !


   


έφηβοι και διαδίκτυο
μια συνοπτική παρουσίαση
ενός "καυτού" προβλήματος

 
   


Συνήθειες και
τεχνικές μελέτης

(οι καλύτερες και οι χειρότερες)

 
   
9 μικρές συμβουλές
για καλύτερο διάβασμα!

(όχι οτι  δεν τα ξέρεις ήδη, αλλά ας τα ξαναπούμε)

LINKS